AK PARTİ ''DARBE'' YAPTI...        Yok yok yanlış okumadınız kesinlikle AK PARTİ darbe yaptı. 03 Kasım 2002 de asrın hükümetini kurarak asrın darbesini yapmıştır. Neden mi? Şöyle bir bakalım bizim hatırldığımız kadarı ile önceki hükümetlere genelde ortaklı hükümetler kurulmuş hep birilerinin eli altında verilen görevleri yerine getirmeye çalışmışlar. Merhum Adnan MENDERE

S ve Turgut ÖZAL'ı tenzih ediyorum. Kimi askere hükmedememiş görevi bırakmış kimi ABD'den emir alarak milleti talan etmiş kimi hangi baldan nasıl parmak yalarım hissiyatında toprakları umrunda olmamış vs. ALLAH rahmet eylesin Adnan MENDERES asılmış kimsenin hiçbişeyden haberi yok biri çıkıp ne söylerse halk inanmak zorunda çünkü bilgi alacağı biyer yok. Ve yine ALLAH rahmet eylesin Turgut ÖZAL herkes adı gibi biliyor zehirlenmiş (20 yıl sonra kısmen tescillenmiş yada halk ''tamam kesin zehirlenme'' diye kanaatini vermiş) yine kimsenin bilgi alacağı biyer yok yani herkes bir yetkilinin iki dudağı arasına inanmıştır... Ne ölenden kimsenin haberi var, ne öldürenden... Tabi milyonlarca yada milyarlarca vurgundanda kimsenin bişey bildiği yok. Neden? Çünkü iletişim kuracağın, soracağın bir yer yok. sadece devlet kanalı var e o da malum devletin kanalı sana kalkıp ben şunu yaptım dermi...
          Peki sen neden öğrenemiyorsun ne olup bittiğini. elinin altında ne varsa aç bak bakalım bulabilecekmisin bilgi alacağın bişeyi. Adamlar öyle bir dizayn yapmışlarki herşey tam istedikleri gibi. TRT var kendi kanalları. Bilgisayar var zenginlerin elinde (e zaten zenginin elide senin ensende). Telefon desen yok elektrik yok su yok millet düşmüş hayat derdine ''kim öldü banane soyulan benim evim değil banane'' havasında yaşamaya çalışıyor. Birtek ALLAH'ımız var ondan yardım diliyorlar ki kurban olduğum AK PARTİ ve Recep Tayyip ERDOĞAN'I gönderiyor. Kimin aklına gelirdi Apo yakalanacak hükümete teslim edilecek tüm millet Ecevit'i padişah görürken kral Ecevit'ken birden herrşey tersine dönecek. Şimdilerde ''seni devireceğiz'' planları yapan MHP, RTE'yi farkında olmadan milletin LİDERİ yapacak... Bir erken seçim karmaşası ''nasıl olsa Ecevit rahatsız biz geliriz edası'' haydi bakalım seçim oldu ve sonuç: 03 Kasım 2002 AK PARTİ 34.28 chp 19.38 oy oranı.. Efendim...? mhp mi yok canım barajı bile aşamadı.Ava giderken avlandımı dersiniz, kazdığı kuyuya düştümü dersiniz, elin ipiyle kuyuıya inilmezmi dersiniz size kalmış.
            Eeee ne yapalım o zaman? Kapatalım tabiki. Hani eskidende yapıyorduk canım İşimize gelmiyorsa parti kapatma yetkimiz varya. Durun bi yaa PAŞA lar  içeri alındı. Yok e-muhtıra yok ergenekon yok balyoz yok PAŞA e hadi kapatın. o'da olmadı. O zaman karalama kampanyaları devreye girsin zaten milletin bişeyden haberi olmayacak ya canım. Tabi tabi eskidende öyleydi biz ne dersek öyle olacak gerçek bu ya! Lan durun durun. RTE teknolojiyide milletin evine soktu. Herşey bir ''tık'' ötede bi tıkla herkesin seceresi ortada. O'da olmadı... Eee başka başka. ''Şeriat gelecek'' olmadı... ''Yok yok bunlar islamcı görünümlü dini siyasete alet ediyorlar'' olmadı... ''Atatür'', ''andımız'', ''T.C'' ''kürt'', ''türk'', ''açılım'' ''kürdistan'', ''millet'', ''din'', ''iman'', ''cemaat'' yok lan yok hiçbişey milleti uyutmaya yetmiyor. Ne yaparlarsa yapsınlar bir türlü RTE düşürülmüyor. ''seçimlerde görüşeceğiz'' E görüşelim 22 Temmuz 2007 AK PARTİ: 46,58  chp: 20,87  mhp: 14,27...
             Peki ne kaldı geriye? Söyleyecek bişeyleri yok. AK PARTİ deyim yerindeyse ''öttürüyo''. Çamur atalım o zaman. Hadi atalım bakalım.
             ''Efendim çiftçinin hali duman. Nefes alacak halleri kalmamış. bizim zamanımı..'' dur bi dur hemen belgeleyelim. Sizin zamanınızda 36.1 milyar lira olan Gayri Safi Yurtiçi Hasıla rakamı, 2010'da 2 kattan fazla artış göstererek 78.8 milyar liraya ulaştı. Sektör 2011 yılında da yakaladığı yüzde 4,1'lik artışla yükselişini sürdürüyor.  Tarımsal Gayri Safi Hasıla büyüklüğünde dünyada 7'nci sıraya yükseldik. Yaklaşık 30 milyon civarındaki turistle birlikte yılda 100 milyona yakın insanın gıda ihtiyacını karşılayan Türk tarım sektörü, bugün 177 ülkeye bin 530 çeşit tarım ürünü ihraç ediyor. 2002 yılında 4 milyar dolar olan tarımsal ürün ihracatı, 2011 başında 3 kat artarak 12.7 milyar dolara çıkardık. Köyü ve şebeke suyu olmayan köy kalmasın anlayışıyla geliştirilen Köydes ve Beldes projeleriyle köy ve mezraların yüzde 89'u asfalt yol ve şebeke suyuna kavuşturduk.
              ''Efendimdış politika böyle olmaz. Bütün komşularımızla husumetmiz var herkes bize düşm..'' dur bi ya onuda hemen aktaralım.
Kuzey Afrika'ya açılma stratejisi, Ortadoğu'da dengelere yön verme girişimleri, Türkiye'yi bölgenin lider ülkesi konumuna yükseltirken Türkiye, 50 yıllık aranın ardından 2009'da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde geçici üye oldu
Dış politikada Brezilya ile birlikte dünyanın yeni yükselen değeri olarak görülen Türkiye, ABD'de Başkanlık seçimini kazanan Barack Obama'nın ilk yurtdışı seyahat yaptığı ülke olarak tüm dünyanın gündemine oturdu.
Sınır komşularıyla başlayan ve çevre ülkelerle geliştirilen iyi komşuluk ilişkileri sayesinde Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülke sayısını 61'e çıkardık. Karşılıklı vize muafiyeti anlaşması üzerinde görüşmelerini sürdüren Dışişleri Bakanlığı, bir yandan da yeni büyükelçilikler ve konsolosluklarla dış temsilcilik ağını geliştirme yönünde adımlar atmaya devam ediyoruz...
             ''Efendim savunma sanaayide hala dışa bağımlıyız, kendi üretimimizi yapamı..'' dur sen dur onunda cevabı hazır.
Savunma sanayiinde dışa bağımlılığı azaltmak için geliştirilen çalışmalarımız, son yıllarda meyvesini vermeye başladı. 2002'de 47 milyon dolar olan savunma sanayii ihracatı, 2010'da 1 milyar dolara ulaştı.
Milli helikopter Atak Projesinde sona gelinirken, yerli tank Altay, çevre ülkelere ihraç edilen ürünler arasında yerini aldı. Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumunun 2002 ihracat rakamı 2 milyon dolarken, kurumun cirosu, 2010'da 33 milyon dolara yükseldi.
Malezya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Hollanda, Ürdün, Pakistan ve Güney Kore, Türkiye'den savunma sanayii ürünü tedarik eden ülkeler arasında yer aldı. Savunma sanayiinde 2002'de 50 milyon dolar olan ARGE harcamalarına ayrılan payı 10 kat artışla 2011'de 500 milyon dolara çıktı
              ''Efendim sğalıkta geldiğimiz nokt...'' çok sabırsızsın hemen söyleyeyim.
Hastanelerin tek çatı altında toplanmasıyla birlikte isteyen vatandaşın istediği hastaneye gitmesi sağlanırken, özel hastanelerde tedavi olmanın yolunu da açtık. Aile hekimliği uygulaması başlattık.
Son dokuz yılda sağlık harcamaları 8 kat arttı. 2001 yılında 4 milyar 576 milyon lira olan sağlık harcamaları, 2010 yılında 27 milyar 504 milyon lira artarak 32 milyar 80 milyon liraya ulaştı.
2011 yılının ilk 2 ayında yapılan sağlık harcaması ise tek başına 2001 yılını geride bırakarak 5 milyar 685 milyon lira düzeyinde gerçekleşti. 2003-2011 arasında 509'u hastane ve ek binası, bin 384'ü birinci sağlık kuruluşu olmak üzere bin 893 yeni sağlık tesisini hizmete açtık.
             ''Efendim eğitimde ki sıkıntıl...'' bizde heryere hizmet var sıkma canını.
Bütçeden savunma harcamalarına ayrılan pay azalırken, eğitime ayrılan ödenek artırıldı. 2005 bütçesinin yüzde 52'si eğitim yatırımlarına ve harcamalarına ayrıldı.
2002'de 7,5 milyar lira olan Milli Eğitim Bakanlığının bütçesi, 2011'de 34,1 milyar liraya yükseltildi. 2002-2003 eğitim-öğretim yılında 369 bin olan derslik sayısı, 2011-2012 eğitim yılında 504 bine yükselirken, öğretmen sayısı da aynı dönemde 525 binden 744 bine yükseldi.
2003'ten itibaren ilk ve ortaöğrenimde ders kitapları ücretsiz olarak dağıtıldı. Düşük gelirli ailelerin ilk ve ortaöğretime devam eden çocukları için, annelerin hesabına her ay para aktarma uygulaması başlatıldı. Bu kapsamda ilk ve ortaöğretimdeki 9,5 milyon öğrenciye 2011 başına kadar toplam 1 milyar 700 milyon liralık eğitim yardımı yaptık.
               ''Efendim ulaşımd..'' senin onlardanda mı haberin yok.
2002 öncesinde Türkiye genelinde toplam 6 bin kilometre olan bölünmüş yol miktarı, 2011'de 13 bin 500 kilometreye ulaştı. Bölünmüş yollarla birbirine bağlanan şehir sayısını 6'dan 74'e çıkaran bu uygulamayla Hükümet, iş dünyasını canlandırmayı ve işsizliği azaltmayı da hedefledi.
Ulaştırma Bakanlığı uzmanlarının yaptığı hesaplamalara göre bölünmüş yollar sayesinde yıllık seyahat süresi 155 milyon saat kısalırken, yaklaşık 650 milyon litre yakıt tasarrufu sağlandı. Ulaştırma Bakanlığı verilerine göre bölünmüş yollar sayesinde trafikte ölümlü kaza oranı da yarı yarıya azaldı.
Ankara-Eskişehir ve Ankara-Konya arasında hızlı tren seferleri başladı. Türkiye, hızlı trenle tanışan dünyanın sekizinci ülkesi olurken, Ankara-İstanbul arasının hızlı trenle 4 saate indirilmesine yönelik projenin, 2015'te sonuçlandırılması hedefleniyor.
2003'te 8 milyon kişi yurt içinde havayoluyla seyahat ederken, bu rakam 2010 sonunda 42 milyona ulaştı. Bu dönemde yaklaşık 10 milyon kişi, ilk kez uçağa bind
                 ''Efendim enflas...'' hemen söylüyorum.
2002 yılında yüzde 65'lerde seyreden yıllık enflasyon, tek haneli rakamlara düştü. 2011 verilerine göre yıllık enflasyon yüzde 7 bandına yerleşti.
Türkiye, 1969 yılından bu yana en düşük enflasyonu son dönemde gördü. 2002'de 26,8 milyar dolar olan Merkez Bankası döviz rezervi, 2011 başında 82,6 milyar dolara yükseldi.
2002 yılında 230 milyar dolar milli gelirle dünyanın 26'ncı büyük ekonomisi olan Türkiye, bu yıl 780 milyar dolar milli gelirle dünyanın 16'ncı büyük ekonomisi konumuna yükseldi. 2002'de 3 bin 500 dolar olan kişi başı milli gelir de 3 kat artışla 10 bin dolara ulaştı.
2002 yılında IMF'ye olan 23,5 milyar dolar borç, 2011'de 5,1 milyar dolara düşürülürken, yeni bir anlaşma imzalanmadı. Türk Lirasından 6 sıfır atılırken, 2002 yılında 392 TL olan en düşük memur maaşı, 3,5 kat artışla 2011'de bin 460 TL'ye yükseldi.
                 ''Efendim demokr...'' sende demokrasinin ''d'' si varmıydı ki...
Türkiye'nin üçte birini kapsayan Olağanüstü Hal (OHAL) uygulaması, AK Parti'nin iktidara geldikten sonra attığı ilk demokratikleşme adımı oldu.
Doğu ve Güneydoğu'da günlük hayatı kolaylaştırıp, devlete olan güvenini artırmak için atılan adımlara TRT 6 kanalında 24 saat Kürtçe yayın, Kürtçe dil kursu açabilme izni gibi demokratikleşme adımları eklendi.
Cumhuriyet tarihinin en büyük demokratikleşme adımları ise anayasa değişiklikleri ve referandumlarla geldi. Cumhurbaşkanının halk tarafından 5 5 modeliyle seçilmesine ilişkin anayasa değişikliğinin yanı sıra 12 Eylül 2010 referandumuyla yürürlüğe giren demokratikleşme adımları, yargıda yapısal reformları da beraberinde getirdi.
Kadınlara, engellilere ve çocuklara yönelik pozitif ayrımcılık anayasaya girerken, sendikal hakların genişletilmesi, Kamu Denetçiliği Kurumunun (Ombudsmanlık) kurulması gibi önemli uygulamalar Türk hukuk sistemine girdi.
Anayasa değişikliğiyle siyasi partilerin kapatılması durumunda milletvekillerinin vekilliklerinin düşürülmesine son verildi. Yüksek Askeri Şura kararı ile ordudan atılanlara yargı yolu açıldı. Sivillerin, askeri mahkemelerde yargılanmasına son verildi. Askerlerin, askeri suçlar dışındaki suçlarla ilgili olarak sivil mahkemelerde yargılanması sağlandı. HSYK kararları, yargı denetimine tabi hale getirildi.
              Bunlar yapıldıda millet uyudumu hayır artık herkes herşeyin farkında. Öyle eskisi gibi uyuyan bilinçsiz bir toplum yok karşınızda Bunu sizlerde biliyosunuz ve görüyorsunuz. Sizde kendi gidişinizin nasıl büyük bir düşüşün içinde olduğunu görüyorsunuz zaten bunu 12 Haziran 2011'de gördünüz AK PARTİ: 49,83 chp 25,98  mhp13,01
              Geçmişten bugüne gelen bir AK PARTİ bir RTE yükselişi sizleri oldukça rahatsız ediyor olacakki bu birlik ve beraberliği nasıl bozarızın hesaplarına başladınız bu defa. Barış sürecine destek yerine köstek, İmralı görüşlerine yok efendim terörle pazarlık, olmadı MİT müsteşarına yüklenmeler, tam o sırada ''gezi'' denemesi olmadı olmadı olmadı... Cumhurbaşkanının nabzını yokladınız olmadı, Bülent ARINÇ'ın duygusallıgından faydalanmaya çalıştınız olmadı. Ama taktir etmek lazım sizleri ki çok çabalıyosunuz devirmek için AK PARTİ'Yİ ve RTE'yi. Tek çareniz kaldı o'da Cemaat. Çok önceden öne sürülen ''dersanelerin kapatılması''  konusunu öyle bir zamanda ortaya çıkartmaya çalışıyorsunuzki ''bunlar AK PARTİ'nin seçim kozları'' derken bile siz bu konuyo seçim malzemesi olarak kullanıyorsunuz aslında. E nerden vuracaksınız RTE'ye sizin deyiminizle ''okyanus ötesi''nden. Hani güzel bir ayet vardır. ''her nefis ölümü tadacaktır'' diye bence her kurum ve kuruluş AK PARTİ ve RTE liderliğini görecek ve kabullenecektir...
               Evet kabullenecekler. Çünkü başka çareleri yok. Herkesin yanlışı vardır, eksiği vardır. ama bu vatanı bu ülkeyi (diğerleri gibi) 50-100 sene geriye atacak yada diğer ülkelere boyun eğdirecek bir yanlış yada eksikleri olmamıştır çok şükür... Merhum Adnan MENDERES ve Turgut ÖZAL'da yaşayabilselerdi bunları belkide daha fazlasını yapacakları ama... Bırakmadılar çünkü birileri bundan zarar göreceklerdi. İşte o zamanlar şimdiki teknoloji olsaydı rahmetliler bunlara izin vermeyecekti. Belkide teknoloji sayesinde kimin ne olduğu ortaya çıkacak halk bilinçli olacak bunları yapanlara müsaade etmeyecekti. Zamanında teknolojinin Türkiye'ye girmesini istemeyenler şimdilerde teknoloji mağrurlarıdır. Recep Tayyip ERDOĞAN ve AK PARTİ ''darbe'' yapmıştır derken ben tam olarak işte bunu kastetmiştim. AK PARTİ ve RTE teknoloji darbesi yapmıştır. teknolojinin ülkeye girmesi ile halkın bilinçlenmesi sağlanmış kimin neye inanacağını neye karar vereceğini ne yapacağını sağlamıştır. Ve iddaa ediyorum. Eğer bu teknoloji Türkiyeye girmemiş olsaydı AK PARTİ ve RTE şimdilerde yalan olmuş belkide RTE'de bir şekilde aramızdan ayrılmıştı.ALLAH her zaman iyinin ve mazlumun yanındadır. Ve ALLAH AK PARTİ'yide RTE'yide başımızdan eksik etmesin.
              Son olarak Cemaat içinde bişeyler yazmak isterim.Geçenlerde A haberde yayınlanan bir programda Fatih TEZCAN'ın konuşmasında geçen bir kaç cümle ile.. zamanında Cemaat'in Ecevit'i desteklediği hatta ve hatta Ecevit'in başörtüsünden dolayı Merve KAVAKÇI'yı meclisten kovmasından bahsederken Cemaat'in buna rağmen hala Ecevit'i desteklemeye devam ettiğini, ve Cemaat liderinin şöyle bir beyanda bulunduğunu anlatıyor. Cemaat lideri: ''Cebrail (a.s) gökten inse ve parti kursa dahi oy vermem'' demiş ben bilmiyorum tamamen o programdaki konuşmalardan aldım. Fatih TEZCAN'da tıpkı evde oturup izleyen bizlerin söyleyeceği gibi Cemaat liderine bir göndermede bulunuyor ve ''Cebrail (a.s) senin babanın oğlumu ki öyle diyeceksin. Cebrail (a.s) inse ve buna (su bardağı) iman edeceksin derse sen iman edeceksin. Ne demek oy vermem. Parti kurarsa (Cebrail (a.s) ) ilk sen oy vereceksin'' dedi. Eğer benim gibi bu programı izleyen Cemaat içindeki aklı başında insanlarda izlemişlerse liderlerinin ne durumda olduklarını bir daha gözden geçirmeliler. Ki eğer böyle birşey varsa... Diyelim ki öyle. Hani AK PARTİ - Cemaat ilişkisinin bozulmasını isteyipte nemalananlar varya boşuna heveslenmeyin ve unutmayınki AK PARTİ'yi ve RTE'yi buralara getiren Cemaat değil millettir. Ülkede Cemaatin nüfuz ettiği oran % 5'i geçmez AK PARTİ'nin son seçimlerde % 50 desek -Cemaat = %45 Hadi Cemaat chp ye oy vermez chp kaldımı % 26'da (şimdiye kadarki beceri eksikliğinden oy kaybetmez ise) mhp'ye verse olur %18 diğerlerine verse barajı aşamaz.. Anlayacağınız AK PARTİ ve RTE üstünlüğü liderliği vazgeçilmezliği engellenemez... 
              Son olarak
              ''PAK'' kirlenmedikçe, ''HAK'' kirletmedikçe, ''AK'' ile elele...

                 

0 yorum:

Yorum Gönder

.

.

.

.

İzleyiciler

.

.
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © / Karaçocuk :)

Template by : Urang-kurai / powered by :blogger